21 grudnia 2013

Homemade food gifts


Kto z nas nie lubi pysznych wypieków, deserów czy innych łakoci? Zawsze miło jest dostać coś słodkiego, ale też radość sprawia mi dzielenie się domowymi pysznościami z rodziną i znajomymi. Co roku przed świętami przygotowuję coś smacznego, starając się zaskoczyć najbliższych formą i smakiem. Dlatego dziś chciałam się podzielić kilkoma pomysłami na jadalne prezenty. Nie zwlekajcie, jeszcze zdążycie je przygotować i sprawić radość najbliższym! Piękne opakowanie podkreśli wyjątkowy charakter takiego podarunku!

ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

Ciekawie prezentuje się zestaw ciasteczek z różnych stron świata: niemieckie Lebkuchen, polskie Pierniczki czekoladowe i włoskie Biscotti. Do tego herbata o takim smaku, jaki sami wymyślimy.

ROZGRZEWAJĄCA HERBATA

Rozgrzewająca herbata na zimowe wieczory to zawsze dobry pomysł! Moja powstała z dobrej jakości herbaty Earl Grey z dodatkiem goździków, cynamonu i skórki pomarańczowej. Ilość kombinacji smakowych zależy wyłącznie od naszej wyobraźni!

CZEKOLADOWA ŁYŻECZKA

Czekoladowa łyżeczka do rozpuszczenia w kubku gorącego mleka - ciekawy podarunek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Idealnym uzupełnieniem łyżeczki jest samodzielnie wykonany kubek :)

ŚLIWKA W CZEKOLADZIE

Pyszny i łatwy do wykonania jadalny prezent! Potrzebne są 100 g dobrej jakości gorzkiej czekolady i 200 g suszonej śliwki. Czekoladę należy roztopić w kąpieli wodnej, przy pomocy patyczków do szaszłyków zanurzać śliwki w czekoladzie i wstawiać do szklanek do stężenia. Wystarczy zapakować śliwki w piękne pudełeczko i obdarować nim kogoś bliskiego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...