28 maja 2014

My Current Training Routine

Co obecnie ćwiczę? Poza codzienną dawką przysiadów kilka razy w tygodniu robię porządny trening. Jak wspominałam już wcześniej ostatnio przepadam za ćwiczeniami z Jillian Michaels. W ubiegłym roku przeszłam cały trening "30 Day Shred", teraz z kolei zabrałam się za "Ripped In 30". 

source: http://adventuresinwomanland.wordpress.com/

Program składa się z czterech filmów, z których każdy odpowiada jednemu tygodniowi ćwiczeń z jednodniową przerwą po każdym tygodniu. Jeśli chodzi o mnie, zarówno wcześniej jak i teraz nie ćwiczę codziennie, idealny plan treningowy dla mnie, kiedy czuję się zmotywowana i pełna zapału, to 2-3 razy w tygodniu. Poza tym nie zależy mi na szybkim wyniku, a na regularnych ćwiczeniach.

Każdy trening "Ripped In 30" składa się ze znanego z "30 Day Shred" schematu: rozgrzewka + trzy obwody (3 minuty ćwiczenia siłowe, 2 minuty kardio, 1 minuta mięśnie brzucha) + rozciąganie. Ponadto z Jillian ćwiczą dwie dziewczyny, które prezentują wersję dla początkujących oraz zaawansowanych. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, gdyż można dostosować poziom swoich umiejętności. Muszę przyznać, że zdarza mi się wykonywać wersję łatwiejszą, mimo że na ogół radzę sobie z poziomem zaawansowanym ;)

Obecnie jestem przy końcówce drugiego tygodnia i widzę, że poziom systematycznie wzrasta. Przede mną trzeci oraz czwarty tydzień i już nie mogę się doczekać, co Jillian wymyśli :) W porównaniu do poprzedniego programu "Ripped In 30" jest zdecydowanie trudniejszy i nie jest programem dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynacie, sięgnijcie najpierw po "30 Day Shred". Na razie daję radę ze wszystkimi ćwiczeniami, zobaczymy, co będzie dalej ;)

Na końcu chciałam wspomnieć o oczywistej rzeczy, jaką jest jadłospis. Jeśli nie będziemy dbać o to, co wrzucamy do brzucha, żadne ćwiczenia nie pomogą.

Dajcie znać, czy ćwiczyliście z Jillian Michaels i co myślicie o jej programach.

2 komentarze:

  1. Wzbudzasz we mine wyrzuty sumienia;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niepotrzebnie, masz ważniejsze rzeczy do zrobienia! Ja w tym czasie mam czas, by ćwiczyć ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...