2 września 2016

Miłe zaskoczenie czyli Polak też potrafi

Ostatnio rzadko tu bywam. A to za sprawą całkowitego braku czasu. Mam wiele pomysłów na posty, ale z realizacją jest ogromny problem. Te rzadkie chwile, kiedy mam czas dla siebie, poświęcam na poszukiwanie inspiracji i mebli do naszego budującego się domu. Codziennie planuję, że siądę do napisania posta i codziennie tego czasu brak.

Dzisiejsza wpis będzie zatem nawiązaniem do tego, co ostatnio zaprząta mi głowę, czyli wpisem wnętrzarskim ;) A dokładnie o tym, co znalazłam ostatnio w sieci. Była to miła niespodzianka :) Ale po kolei.

Szukając inspiracji do pokoju dziecięcego, przeglądałam setki zaaranżowanych pokoików. Od jakiegoś czasu bardzo podobał mi się system półek Stucked fińskiej firmy Muuto i coś takiego rozważam jako opcję do pokoju dziecięcego. Zobaczcie sami, jak to wygląda.
all pictures source: www.muuto.com

Genialne w swej prostocie, nieprawdaż? Półki różnej wielkości, zamknięte lub otwarte, można łączyć ze sobą w dowolnej konfiguracji. Mnie się pomysł bardzo podoba! Wygląda lekko i stylowo. Otóż szukając podobnych rozwiązań, całkiem przypadkiem, natknęłam się na bardzo podobne rozwiązania u firmy z rodzimego podwórka. A mianowicie, chodzi o firmę Vox. Przeglądając stronę internetową polskiego producenta, byłam mile zaskoczona propozycjami zarówno mebli, jak i elementów dekoracyjnych.

Przechodząc do konkretów - Vox ma w swej ofercie dwie kolekcji mebli, zbliżone do tego, czego szukałam. Jedna ewidentnie nawiązuje do fińskiego Muuto, co sama nazwa skazuje - brzmi ona Muto ;) 
Są to cztery rodzaje skrzynek w trzech kolorach - miodowy, błękitny, szary plus skrzynka szklana. Można je łączyć ze sobą w dowolny sposób przy pomocą klipsów albo połączyć w całość za pomocą dodatkowej półki. Prezentuje się całkiem fajnie.

Druga kolekcja to Balance, która bardziej przypadła mi do gustu. Balance podobnie jak Muto składa się z półek i skrzynek, które można w dowolny sposób ze sobą łączyć. Skrzynki mogą być otwarte lub posiadać drzwi otwierane w dowolny sposób za pomocą systemu push. I tu też ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Układając naprzemiennie skrzynki i półki możemy zbudować szafki RTV, komody, regały i meblościanki.


all pictures source: www.meble.vox.pl

Kolorystyka tej kolekcji również bardziej mi odpowiada, do wyboru są skrzynki w następujących kolorach: biały, szary, grafit i czarny. Na stronie internetowej dostępny jest program, gdzie sami możemy stworzyć wymarzony mebel. Na szybko wypróbowałam program i oto co mi wyszło.

Efekt moim zdaniem jest naprawdę fajny! Miło mnie zaskoczyła oferta Vox, fajnie, że takie rozwiązania oferuje polski producent. Poza ofertą mebli zajrzałam również do działu dekoracji, bo powyższe stylizacje (naprawdę świetne!) zawierały sporo ciekawych przedmiotów. Ku mojemu zaskoczeniu większość z nich da się również kupić w tym sklepie, w naprawdę rozsądnej cenie.

Nie wiem, czy ostatecznie zdecyduję się na którąś z kolekcji Vox. Jednak priorytetowe będzie wyposażenie innych pomieszczeń, a decydującą kwestią pewnie będzie cena. Cieszę się jednak, nie mamy wybór, i wśród zdecydowanej przewagi przedmiotów wyposażenia wnętrz zagranicznych producentów, mamy na polskim rynku takie perełki.

PS: wpis nie jest sponsorowany, byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona i chciałam z Wami podzielić się tym :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...