5 czerwca 2014

True Detective

Dziś po raz kolejny będą peany na cześć Matthew McConaughey. Wygląda na to, że z osoby nielubiącej tego aktora, staje się jego fanką :) A wszystko za sprawą kolejnej świetnej roli amerykańskiego aktora w serialu "True Detective".
Po filmie "Dallas Buyers Club" chętnie sięgnęłam po ten serial kryminalny. Nie wiedziałam o nim nic, oprócz wysokiej oceny na portalu filmweb. Cieszę się, że tak się stało, bo mogłam sama, bez żadnych zewnętrznych wpływów ocenić serial. Rzadko mi się zdarza takie uczucie, jak podczas oglądania tego serialu, ale delektowałam się każdą minutą spędzoną przed monitorem. Mroczny ciężki klimat i niespiesznie rozgrywająca się akcja sprzyjały temu. Niemal namacalnie czułam duszne powietrze Luizjany i rozgrzane słońcem zakurzone prowincjonalne miasteczka. I byłam tym klimatem oczarowana.

W tytułową rolę detektywa wcielił się wspomniany już wcześniej Matthew McConaughey i zrobił to doskonale. Każdym gestem i szczególną swobodą gry wkomponowywał się w ponury klimat serialu, a ja z każdym odcinkiem podziwiałam go coraz bardziej. Uważam, że świetnie sprawdził się w tej roli. I cieszę się ogromnie, że po tylu latach dennych filmów w końcu ktoś mu zaufał i aktor mógł się wcielić w tak skomplikowane postacie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć zupełnie inne oblicze Matthew McConaughey. Aż trudno uwierzyć, że to jest ta sama osoba!

Jeśli lubicie kryminały, mroczne klimaty, inteligentne dialogi i dobrą grę aktorską koniecznie obejrzyjcie! Nie będziecie zawiedzeni :)

PS: dodam tylko, że serial ma przepiękną czołówkę, od której również nie mogłam oderwać oczu!

6 komentarzy:

 1. o! Dziekuję za rekomendacje, już od jakiegoś czasu szukam nowego serialu :) Z ochotą zobaczę pilota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko się nie zrażaj powolnym tempem (co po pierwszym odcinku może się zdarzyć ) - taki jest jego urok ;)

   Usuń
  2. No właśnie czytałam, że się woolno rozkręca, ale pod koniec genialny :)

   Usuń
  3. Hej, wracam z podziękowaniem za polecenie :) Jestem już koło 3 odcinka i jest dobrze - klimat bywa ciężkawy, ale to jest to co luubię! Dzięki stokrotne! :D

   Usuń
  4. No to super, cieszę się, że CI się spodobał :) Ja już jestem w trakcie oglądania kolejnego serialu, jest wciągający, chociaż bez takiego klimatu jak "True Detective", może później wrzucę o nim notkę.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...