2 grudnia 2013

December daily


Nastał grudzień a wraz z nim czas na grudniownik! Grudniownik jest formą pamiętnika, który pomaga utrwalić i tym samym zapamiętać czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Co można notować w takim pamiętniku? Treść oczywiście jest kwestią indywidualną i zależy od upodobań, jednak zazwyczaj w grudniowniku pojawiają się pomysły na prezenty dla bliskich, listy do Mikołaja, notatki z przystrajania choinki, pieczenia pierniczków czy codziennych czynności w oczekiwaniu na nadejście świąt. Jest to forma mocno wizualna, oprócz notatek sporą część pamiętnika (a czasem całość) stanowią zdjęcia. Jak dla mnie - kolejna zaleta prowadzenia albumu - motywacją do robienia oraz częstego wywoływania zdjęć. Zobaczcie sami jak kolorowy i piękny może być grudniownik!Jak widać, forma grudniownika może naprawdę różnorodna i w zależności od indywidualnych upodobań - bardzo minimalistyczna z wykorzystaniem gazet, szarego papieru i materiałów recyklingowych czy kolorowa z użyciem specjalistycznych papierów i dodatków do scrapbookingu.
Od kilku lat w grudniu zabieram się za tworzenie mojego grudniownika - uzupełnianie każdego dnia kolejnych stron daje mi mnóstwo radości! A z jaką przyjemnością ogląda się taki pamiętnik po latach! Poniżej znajdziecie kilka stron z mojego ubiegłorocznego grudniownika.

Najchętniej wszystkie albumy, w tym grudniowniki, tworzę na kopertach posklejanych taśmą maskującą - bardzo tanie i proste rozwiązanie, które idealnie sprawdza jako podstawa albumów. Tworzycie takie albumy? Dajcie znać, czy podoba Wam się ten pomysł! Jeśli jeszcze tego nie robiliście, zachęcam Was bardzo do poprowadzenia swojego pamiętnika - satysfakcja gwarantowana! Dzięki temu albumowy czas świątecznych przygotowań nie upłynie w mgnieniu oka, te chwile pozostaną na zawsze w pamiętniku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...