22 grudnia 2013

Creative christmas wrapping ideas


Ostatnie dni przygotowań świątecznych to same przyjemności - pieczenie ciast i ciasteczek oraz pakowanie prezentów! To ostatnie jest dla mnie bardzo miłą czynnością :) Co roku staram się zapakować prezenty w ciekawy sposób, tak, aby już od pierwszego ujrzenia podarunek spodobał się obdarowywanej osobie i zaciekawił ją. Nie muszę chyba wspominać o tym, że kreatywne opakowanie nadaje prezentowi indywidualnego charakteru i wyjątkowości.

Idealnie do pakowania prezentów nadaje się papier pakowy i papierowe woreczki śniadaniowe. Papier ten jest stonowany i daje dużo możliwości ozdobienia go na różne sposóby, np. stemplowanie wzorów pieczątką z ziemniaka, napisanie tekstu kolędy, malowanie farbami, obklejenie kolorową taśmą. Możliwości jest wiele, wystarczy pogrzebać w domowych zakamarkach i znaleźć materiały do ozdoby: tasiemki, kokardki, pompony, foremki do pierniczków, bombki, gałązki świerku, ozdobne pierniczki, zdjęcia, elementy z masy solnej.

Ponieważ w moim domu przyjęło się, że świąteczne prezenty składa się pod choinką, obowiązkowym elementem pakowania prezentów u mnie są zawieszki z imionami osób, do których prezent ma trafić. Tu też fajnie jest wykazać się kreatywnością - satysfakcja z wręczenia pięknie zapakowanego prezentu z oryginalną zawieszką z imieniem jest gwarantowana!

Zapraszam zatem na inspirujący zestaw pomysłów na zapakowanie prezentów świątecznych!



















Mam nadzieję, że niedziela upłynie Wam na samych przyjemnościach! My wieczorem wybieramy się na balet "Dziadek do orzechów" :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...